Wczytuję dane...

Co to jest Peleciarka?

Ludzie coraz częściej sięgają po metody ogrzewania bazujące na biopaliwach. Zamiast kupować, można je wytworzyć samemu. W tym celu przyda się maszyna służąca do domowej produkcji pelletu – biodegradalnego paliwa w formie granulatu. W tym wpisie znajdziesz odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące peleciarki przemysłowej.

Peleciarka - definicja i zastosowanie

Peleciarka to inaczej granulator, za pomocą którego można przerobić drewno na surowiec do palenia w piecu - pellet. Warto wiedzieć, że do wytwarzania tego biopaliwa można stosować tylko granulatory z kanałami o średnicy 100 mm. Peleciarki do trocin mają różne moce oraz rozmiary, dlatego dadzą się dostosować do indywidualnych potrzeb.

Jak działa peleciarka do produkcji pelletu?

Peleciarki są w stanie przerobić trociny drzew iglastych i liściastych. Na rynku można znaleźć modele wyposażone w skrzynię redukującą ilość obrotów. W zależności od układu mogą mieć matryce ruchome bądź nieruchome.

Ich działanie opiera się na skrajaniu, a następnie sklejaniu materiału. Dzięki temu powstaje granulat o stałym składzie, który można dozować wedle potrzeby. Proces ma miejsce przy wysokim ciśnieniu oraz temperaturze od 60 do 80°C.

Wykorzystanie peleciarki w domowym ogrzewaniu

Glanulator pozwala wyprodukować pellet opałowy do własnego użytku oraz na dużą skalę. Maszyny do produkcji ekologicznego pelletu opałowego z trocin są łatwe w obsłudze, a do tego redukują potrzebę wydatków na paliwo.

Z peleciarek chętnie korzystają zarówno profesjonalne firmy i zakłady produkcyjne, jak i amatorzy zainteresowani produkcją pelletu na użytek własny. Można umieścić ją w dowolnym pomieszczeniu gospodarczym. Szczególnie polecana w miejscach obok tartaków. To urządzenie będzie też nieocenione w przypadku gospodarstw rolnych, gdzie może posłużyć do produkcji pelletu i paszy dla zwierząt.

Technologia peleciarek a ekologia


Za sprawą coraz większej troski o środowisko naturalne, coraz więcej firm i osób prywatnych decyduje się nie tylko na użytkowanie, ale także produkcję odnawialnych źródeł energii. Peleciarki są przyjazne dla przyrody, ponieważ tworzą pellet z biomasy, który nie wydziela szkodliwych substancji do powietrza przy spalaniu.


<imgsrc="//www.platformafinansowa.pl/assets/other/widget.png" class="show">